MEZUN ZİYARETLERİ WEB SİTESİ
′65 ABBAS HACIÖMEROĞLU - A/Y MİMARLIK

SK-SAL İstanbul  İş Ağı ziyaretleri kapsamında derneğimiz kurucularımızdan ve ilk dernek başkanımız '65 Abbas Hacıömeroglu'nu ziyaret ettik.

 

Ziyaretimizde SK-SAL İstanbul Derneği olarak Abbas Abi'mizin lise, üniversite ve iş hayatı ile birlikte derneğimizin kuruluşu ile ilgili tatlı anılar dolu keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

 

Mezunumuz Abbas Hacıömeroğlu Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 1969 yılında mezun olmuş, 1972 yılında da aynı üniversitede yüksek lisansını tamamlamıştır. Mezunumuzun 48 yıllık kariyer hayatı; "Gecekondu Tasarım Modelleri" konulu yüksek lisans tezinin bitiminin ardından kazandığı Danimarka Hükümet bursu ile başlamıştır. Kopenhag Kraliyet Güzel Sanatlar Akademisi'nde "Endüstrileşmiş Yapım" konusunda bir sene kadar çalışmalarda bulunmuştur. Ardından Türkiye'ye dönüşü ile hayatın tatlı tesadüfleri ile karşılaştığı eski mesai arkadaşı Yalçın Türkdoğan ile 1974 yılında bugünkü A/Y Mimarlık'ı kurmuşlardır.

 

Şu anda ise Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden A/Y Mimarlık'ın kurucu ortağı olarak profesyonel iş hayatına devam etmektedir.

 

A/Y Mimarlık'ta gerçekleştirdiğimiz bu keyifli sohbet için Abbas Abimize çok teşekkür ederiz, daha uzun zamanlar bir araya gelebilmek ümidiyle, mezunumuza daha nice mesleki başarılar dileriz.